Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Codziennie rejestracji dokonują kolejni użytkownicy z różnych stron świata. Zresztą na założenie konta decydują się nie tylko osoby prywatne, ale też wielu przedsiębiorców. Jak założyć Instagrama firmowego? Jakie korzyści płyną z tego kroku? Jak prowadzić profil na Instagramie, aby zyskać grono odbiorców? Wszystko zostało wyjaśnione poniżej!

Jak założyć Instagrama firmowego?

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że założenie Instagrama to niezwykle proste zadanie. Na początku należy wybrać jedną z dwóch możliwych opcji. Pierwsza z nich polega na założeniu profilu od podstaw. Druga – na zmianie z osobistego na prywatny. Z tym że ta druga i tak będzie konieczna, ponieważ konto na Instagramie początkowo zawsze jest prywatne.

Jeśli profil zakładany jest od podstaw, to należy pobrać aplikację Instagrama lub otworzyć stronę internetową. W kolejnym kroku można  kliknąć „Logowanie przez Facebooka” i konto na Instagramie zostanie połączone z tym na Facebooku. Można też przejść rejestrację poprzez wpisanie danych do logowania. Takich jak adres e-mail i hasło.

Zakładanie Instagrama firmowego
Źródło: Pixabay

Zmiana profilu z osobistego na konto firmowe

Jak wspomniano powyżej, podczas zakładania konta nie ma możliwości wybrania opcji, aby było one od razu przypisane do firmy. Do założenia konta firmowego na Instagramie konieczne jest dokonanie zmian już po zalogowaniu.

W tym celu należy otworzyć odnośnik „konto” i przewinąć listę dostępnych opcji na sam koniec. Następnie trzeba kliknąć „Przejdź na konto profesjonalne” i kolejno „firma”. Ostatnim krokiem do założenia konta firmowego na Instagramie jest wybór kategorii, w której specjalizuje się przedsiębiorstwo.

Nazwa profilu na Instagramie

Mimo że konto firmowe na Instagramie już zostało założone, to jest jeszcze kilka aspektów, które mają dość duże znaczenie. Pierwszym z nich jest nazwa profilu. Na portalu zawsze jest poprzedzona @. Jest ona nie tylko ważna dla samego posiadacza konta, ale również innych użytkowników. Dzięki niej będą on mogli znaleźć profil i oznaczać go w postach lub relacjach.

W związku z tym warto wybrać taką nazwę, która łatwo zapada w pamięć i będzie stosunkowo krótka. Należy mieć na uwadze, że im trudniejsza, tym użytkownicy będą mieli większy problem z jej znalezieniem na Instagramie i poleceniem innym osobom. Dlatego też bardziej skuteczna nazwa jest krótka i prosta.

Na stronie widoczne będzie także imię i nazwisko założyciela profilu. Te dane zostaną umieszczone pod zdjęciem profilowym. Również one mają wpływ na wyszukiwanie na Instagramie. Przez to wielu przedsiębiorców coraz częściej decyduje się na wykorzystanie imienia i nazwiska w nazwie firmy lub marki.

Zdjęcie profilowe na Instagramie

Instagram to strona, na której jakby nie patrzeć, królują zdjęcia. To właśnie one przyciągają największą uwagę użytkowników. Można porównać ich ilość do tych publikowanych na Facebooku i szybko da się zauważyć, że na drugim portalu pojawia się znacznie więcej postów.

Zdjęcie na konto firmowe na Instagramie powinno więc być bardzo dobrze przemyślane i wybrane. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamieszczenie logo firmy/marki. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, wszystko zależy od własnego pomysłu na profil i prowadzonej działalności.

Przedsiębiorcy wrzucają bardzo różne zdjęcia. Przykładowo wiele restauracji pokazuje swoje popisowe dania, a kosmetyczki wykonane stylizacje. Tak naprawdę opcje są różne. Najważniejsze jest to, aby zdjęcie przekonywało do zajrzenia na konto i zapoznania się z ofertą przez potencjalnych klientów.

Zdjęcia profilowe na Instagrama firmowego
Źródło: Pixabay

Biogram na Instagramie

Biogram na Instagramie odgrywa kluczową rolę. Dzięki niemu do użytkowników docierają najważniejsze informacje dotyczące działalności firmy/marki. Przecież samo zdjęcie profilowe nie zawsze pozwoli się im domyślić, w jakiej branży działa przedsiębiorstwo lub czym charakteryzuje się dana marka. Z tego względu należy uzupełnić biogram konta firmowego o następujące informacje:

  • W jednym zdaniu, czym zajmuje się firma/marka.
  • Linki do innych portali np. do konta na Facebooku.
  • Słowa kluczowe, które pozwolą użytkownikom z łatwością odnaleźć konto. Np. sklep z karmą dla zwierząt domowych.
  • Oficjalny hasztag marki, czyli myśl przewodnia lub główne założenie.

Podczas przygotowanie biogramu na Instagramie, warto skupić się na potrzebach i oczekiwaniach potencjalnych klientów. Raczej nie będą oni chcieli czytać długich bloków tekstu, więc jak najbardziej wskazane są krótkie, treściwe zdania. Przyjemne dla oka użytkowników są też emotikony. Nawet, gdy firma specjalizuje się w poważnych usługach, to emojis wcale nie muszą przeszkadzać. Przecież obecnie jest ich ogromny wybór.

Zanim biogram zostanie opublikowany na stronie warto go kilkakrotnie przejrzeć i sprawdzić, czy jest pozbawiony błędów interpunkcyjnych, ortograficznych i stylistycznych. Mimo że treść można w dowolnym momencie zmienić, to dla klientów, którzy zdążyli go zobaczyć, nie będzie zachęcająca.

One Reply to “Jak założyć Instagrama firmowego – poradnik krok po korku dla każdego przedsiębiorcy”

  1. W dzisiejszych czasach firmowe konto na instagramie to moim zdaniem must have! Fajnie, że powstał taki poradnik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.